Новини криптовалют Червень 13, 2023
Федеральна влада звинувачує двох чоловіків у хакерській атакі, яка призвела до занепаду біржі Mt. Gox
Міністерство юстиції звинувачує Олексія Білюченка і Олександра Вернера у відмиванні 647 000 викрадених біткоїнів у 2011 році. Уряд США окремо звинувачує Білюченка в співробітництві з Олександром Вінніком, якого Міністерство юстиції звинуватило в 2017 році, перш ніж його екстрадували до США минулої осені. Їх звинувачують у керуванні закритою зараз криптобіржею BTC-e, яка служила "одним з основних способів передачі, відмивання та зберігання незаконно отриманих доходів кіберзлочинців по всьому світу".
За повідомленнями, викрадені кошти з Mt. Gox, в результаті кібератаки, відправили на криптобіржу BTC-e та іншу нині вже неіснуючу біржу TradeHill.
На момент звинувачення Вінніка, уряд твердив, що викрадені кошти з Mt. Gox пройшли через BTC-e та гаманці, пов'язані з Вінніком. Тепер Міністерство юстиції звинувачує Білюченка, Вернера та інших співзаговорників у відмиванні понад 300 000 біткоїнів, що були викрадені з Mt. Gox.
Власник і генеральний директор Mt. Gox Марк Карпелес був арештований в 2015 році і звинувачений в Японії у скоєнні злочинів, зокрема розкрадання та великомасштабного порушення довіри. Але в 2019 році Карпелес був звільнений від більшості звинувачень, і йому було накладено умовний термін за фальсифікацію даних. Сьогодні він ретвітнув повідомлення, яке посилається на розгорнутий акт звинувачення.
The US Department of Justice just unsealed a 2019 indictment against two more people it thinks participated in the MtGox hack: Russian nationals Alexey Bilyuchenko and Aleksandr Verner.https://t.co/0xfuLcplfr pic.twitter.com/p4OlblhVPJ
— WizSec Bitcoin Research (@wizsecurity) June 9, 2023
"Як стверджується в актах звинувачення, починаючи з 2011 року Білюченко і Вернер викрали велику кількість криптовалюти з Mt. Gox, спричинивши остаточне банкрутство біржі", - заявив заступник міністра юстиції Кеннет А. Політ-молодший - Озброєний незаконно набутими коштами, Білюченко, як стверджується, продовжив допомагати організувати печально відому віртуальну біржу криптовалюти BTC-e, яка відмивала кошти для кіберзлочинців по всьому світу."
Поки Білюченка обвинувачують у змові з відмивання грошей та веденні неліцензованої грошової діяльності зі загрозою понад 20 років ув'язнення, Вернер обвинувачується в змові з відмивання грошей з максимальним строком ув'язнення 20 років.
Вона виконувала функцію обмінника криптовалют та надавала можливість торгівлі різними цифровими активами, такими як біткоїни, лайткоїни, ефір і інші.
Протягом свого існування BTC-e отримала популярність серед користувачів, зокрема тих, які бажали здійснювати торгівлю анонімно і зберігати свої цифрові активи на біржі. Однак, у 2017 році влада США оголосила про затримання та звинувачення Олександра Вінніка, одного з розробників та операторів BTC-e, відносно відмивання грошей та інших злочинів.
Затримання Вінніка спричинило припинення роботи BTC-e, а біржа вже не змогла відновити свою діяльність. Внаслідок цього, BTC-e була офіційно ліквідована і багато користувачів втратили доступ до своїх коштів, збережених на біржі.
BTC-e стала відома також тим, що використовувалася злочинцями для відмивання грошей та обміну криптовалют, пов'язаних зі злочинною діяльністю. Співробітництво між урядом США та іншими країнами дозволило виявити та припинити таку незаконну діяльність, пов'язану з BTC-e.
У свій пік популярності, Mt. Gox обробляла близько 70% усіх транзакцій з біткоїнами у світі. Вона надавала можливість торгувати біткоїнами та іншими криптовалютами, а також зберігати кошти на біржі.
Проте, в лютому 2014 року, Mt. Gox стала жертвою великого кібератаки, внаслідок чого було викрадено приблизно 850 000 біткоїнів, що мали велику вартість в той час. Ця крадіжка призвела до фінансової неплатоспроможності біржі та призупинення її діяльності.
Після цього інциденту, велика частина біткоїнів, які були збережені на Mt. Gox, були втрачені. Це стало однією з найбільших трагедій в історії криптовалют, і вона суттєво вплинула на довіру до криптобірж та безпеку зберігання криптовалют.
Після кібератаки було розпочато розслідування, і влада Японії затримала голову Mt. Gox, Марка Карпелеса, звинувачуючи його у зловживанні владою та шахрайстві. Пізніше він був засуджений за фальсифікацію даних, але звільнений від більшої частини звинувачень.
Історія Mt. Gox є важливим випробуванням для криптовалютної галузі, яка в наступних роках удосконалила свої системи безпеки та регуляторні рамки для захисту інвесторів і користувачів криптовалютних бірж.
Вона пропонувала торгівлю різними криптовалютами, зокрема Bitcoin і Litecoin. TradeHill була однією з перших бірж, які надавали можливість торгувати Bitcoin за валюту США.
Протягом свого існування TradeHill стикнулася з різними викликами і проблемами. У серпні 2011 року вона призупинила свою діяльність через проблеми з банківськими партнерами. Пізніше, у 2013 році, біржа повернулася на ринок, але знову зіткнулася з проблемами і припинила свою роботу.
Криптовалютна біржа TradeHill відома також тим, що вона була однією з , на яких були виявлені проблеми з використанням незаконно отриманих коштів. В рамках справи, пов'язаної з хакерською атакою на Mt. Gox, було виявлено, що частина викрадених коштів була відправлена на TradeHill.
Незважаючи на своє закриття, TradeHill залишається важливим відрізком історії криптовалютних бірж і відображає складнощі та ризики, пов'язані з цим сегментом ринку.
Народження революції: як Bitcoin з’явився на світ
Hyperliquid: Загрози безпеці та активність хакерів
Криптовалютний ринок: нові рекорди, регуляторні зміни та зростання інтересу до мем-токенів
PURR в Hyperliquid: протокол для уніфікації реактивного ризику
Hyperliquid: революція в DeFi - як змінити гру
Аналіз впливу роздрібних інвесторів на ринок криптовалют
Заробляй з Nodepay: Монетизуй свій інтернет вже сьогодні!
DePIN: Як децентралізовані фізичні мережі створюють реальну цінність
© 2021-2025 Crypto Patrol. All Rights Reserved.[]