Технології Січень 18, 2023
Стейблкоїн Tether (USDT) є одним із найбільш затребуваних стейблкоїнів на ринку
Tether ₮ може бути прив'язаний до різних фіатних валют 1:1. Наприклад, до євро - EURT, до долара - USDT, а також до юаня - CNHТ. Стейблкоїн Tether Gold або XAUT має прив'язку до золота. Монети випускає компанія Tether Limited, стверджуючи, що всі монети забезпечені резервами Tether, тому цей стейблкоїн вважається менш ризикованим, ніж інші токени, що існують на ринку.
Компанія Tether виникла ще 2012 року. У той час програміст Дж. Р. Віллет запропонував створити нові криптовалюти, які будуватимуться на базі біткоїну. Через рік випустили токен Mastercoin, якому трохи пізніше дали іншу назву ― Omni Layer Protocol. Щоб була можливість просувати цей протокол, створили компанію Mastercoin Foundation. У 2014 році був запущений стартап Realcoin, а завдяки протоколу Omni Layer побачили світ токени Realcoin.
OMNI ― це відкритий протокол, який є надбудовою над блокчейном Bitcoin. Ця платформа дозволяє створювати і смарт-контракти, і цифрові активи. Також завдяки протоколу з'являються Peer-to-peer біржі.
До популярних блокчейн-мереж входить TRC20. Її відносять до блокчейну Tron. Система мережі відрізняється підвищеною надійністю використання. А все тому, що вона дає змогу миттєво виконувати операції і має високу швидкість транзакцій. Транзакції обробляються з допомогою продуктивних обчислювальних схем.
Спочатку TRON існував як токен, створений на основі Ethereum. Нещодавно, у 2018 році, він перейшов у свою окрему мережу. Власники токенів ERC20 обміняли цю валюту на TRX в окремій мережі TRON. Трохи пізніше токени, засновані на Ethereum, вийшли із вжитку. Але при цьому все ще є можливість під час переходу створювати смарт-контракти. Комісія транзакції криптовалюти оплачується у TRX.
У результаті TRC20 залишився стандартом, який застосовується для смарт-контрактів. Що стосується TRC10 і TRC721, то перший - це базовий стандарт токенів мережі, а другий - стандарт, який використовується при взаємодії з NFT.
Стандарт Tether TRC20 підтримує основні централізовані криптобіржі. Також це стосується і криптовалютних гаманців.
Ще в 2018 році за стандартом ERC-20 було випущено токени USDT у блокчейні Ethereum. Це зробили для того, щоб з'явилася можливість використовувати Tether у децентралізованих програмах, а також у різних смарт-контрактах. Випуск токенів вплинув на прискорення процесу транзакцій, оскільки раніше всі транзакції, що відбуваються в мережі біткоїну, були занадто повільними і забирали багато часу у користувачів.
У 2019 році випустили токени USDT за стандартом TRC-20 у мережі блокчейну Tron. Ця процедура позитивно вплинула на екосистему та дозволила їй зробити важливий крок до розвитку. Tron є затребуваною мережею та відрізняється нижчою комісією мережі.
Відмінності є, і вони полягають у розмірах комісії першої та другої мережі. Ще її можна знайти у протоколах випуску та в часі проведення транзакцій. Якщо говорити про те, яка мережа найдешевша і найвигідніша, то низькі комісії спостерігається в блокчейні Tron, тобто в TRC.
При операціях із коштами потрібно вибрати ту мережу, яка вам підходить, уважно поставитися до адреси, щоб кошти були надіслані за призначенням. Рахунки стейблкоїну можна розрізняти за написанням адреси, і тоді ви ніколи не помилитеся. Наприклад, у мережі Tron адреса USDT матиме характерний початок - "Tx". А щодо мережі Ethereum, то в ній адреса починається з інших символів ― «0x». Також зазвичай конкретна мережа надається разом із адресою переказу.
DeFi у 2025: повний гід по децентралізованих фінансах, заробітку та ризиках
Криптофокус Азії: головні події тижня
Створення стратегічного резерву біткоїна та запасу цифрових активів США: нові перспективи для ринку
Аналіз цінових тенденцій біткоїна
Народження революції: як Bitcoin з’явився на світ
Hyperliquid: Загрози безпеці та активність хакерів
Криптовалютний ринок: нові рекорди, регуляторні зміни та зростання інтересу до мем-токенів
PURR в Hyperliquid: протокол для уніфікації реактивного ризику
© 2021-2025 Crypto Patrol. All Rights Reserved.[]